2018. március 21-én héten szerdán ismét megmérettetett az iskola Európai Parlament Nagykövet Iskolája (EPAS) csapatának egy része az EUROSCOLA KVÍZ online vetélkedőn.
A csapat derekasan helyt állt, hiszen az eddigi legjobb eredményt érte el: a lehetséges 60 pontból 51 pontot sikerült összegyűjtenie a résztvevőknek.
A verseny Kálmánné Gát Klári vezetésével zajlott. Részt vettek még tanárként a versenyen Dr. Tóthné Farkas Zsuzsi és Pozsik László is.
Sajnos több állandó résztvevő egyéb iskolai elfoglaltság miatt nem tudott részt venni a jelenlegi alkalommal, legközelebb az ő tudásik is erősítheti a csapatot.
A versenyző tanulók is megérdemlik a név szerinti említést:
Petrov Máté és Kocsis Dániel 11C
Szűcs Vivien és Nagy Márk 10C
Papp Gergő 1/13B (Komárominé Sipos Katalin által).
Mind a tanulóknak, mind a részt vevő kollégáknak gratulálunk az eredményhez!
Plakettátadó ünnepség 2017. június 9.
Megalakult az iskolai munkacsoport
Elérhetőségünk: ep@moravarosi.hu
Elindult az Európai Parlament Nagykövet Iskola oktatási programja
2017 januárjában elindult az Európai Parlament nagyszabású ifjúsági projektje, az Európai Parlament Nagykövet Iskola program.
A tagállamok legtöbbjében elindított oktatási program célja az európai polgári ismeretek és az európai parlamenti demokrácia üzenetének megerősítése a fiatal korosztály körében. A 2016/2017-es tanévben huszonöt középfokú oktatási intézmény pedagógusai kaptak lehetőséget a programban való részvételre, hogy iskolájuk elnyerje az „Európai Parlament Nagykövet Iskola” címet.
A résztvevő iskolák pedagógusai számára az első képzést 2017. január 27-28-án rendeztük meg. A programban gimnáziumok, szakgimnáziumok és szakközépiskolák képviseltették magukat az ország legkülönbözőbb pontjairól. Az elméleti és módszertani interaktív képzésen a pedagógusok további javaslatokat fogalmaztak meg a projekt gyakorlati megvalósítására vonatkozóan. A két napos program zárásaként a résztvevők Schöpflin György európai parlamenti képviselővel, az EP Kulturális és Oktatási Bizottságának póttagjával találkoztak, akivel aktuális európai témákat vitattak meg.
A programról:
A résztvevő iskola „EU-s tudásközponttá” válik a program során. A pedagógusok – „Szenior Nagykövetek”- és a diákok – Junior Nagykövetek -” segítségével EU-s események, vagy jeles napok apropóján iskolai, vagy akár iskolán kívüli programokat szerveznek, például vásárokat, ismeretterjesztő játékokat, vagy vitákat és előadásokat az aktuális uniós és európai parlamenti viták vagy döntések témájában. A Nagykövetek segítségével EU-s Infópontot állítanak fel az iskolák és ők lesznek az Európa-napi rendezvények főszervezői is. A programban aktívan résztvevő iskolák ez év júniusában elnyerik „Az Európai Parlament Nagykövet- Iskolája” címet is. A projekt további fő célkitűzése, hogy az oktatási intézményekben alkalmazott jó gyakorlatok és módszertanok egymással megosztásra kerüljenek.
A program magyarországi megvalósulását az Európai Parlament Tájékoztatási Irodája biztosítja. A résztvevő iskolák képviselői számára a Tájékoztatási Iroda felkészítést és továbbképzést rendez, valamint oktatási segédanyagokkal és módszertani javaslatokkal látja el a résztvevő pedagógusokat. A Tájékoztatási Iroda nagy figyelmet fordít a program fenntarthatóságára. Célunk, hogy a programban résztvevő oktatási intézmények száma évről-évre növekedjen.
Forrás: Európai Parlament Tájékoztatási Irodája